Kadra

Instruktorki

Poznaj nasz zespół

Nasze instruktorki to specjalistki z kilkunastoletnim doświadczeniem klinicznym    w zakresie fizjoterapii kobiecej i ogólnej, a także z wieloletnim      doświadczeniem dydaktycznym.

dr Magdalena Potoczek

fizjoterapeutka uroginekologiczna, adiunkt AWF Kraków
 

mgr Barbara Forczek-Iwon

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka czaszkowo-krzyżowa, instruktorka porodu w głębokim relaksie

mgr Joanna Wąsowska

fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka czaszkowo-krzyżowa, instruktorka porodu w głębokim relaksie

mgr Małgorzata Latoń-Izdebska

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka manualna

dr Magdalena Drak

Specjalista fizjoterapii
Fizjoterapeutka neurologiczna

mgr Natalia Wawszczyk

Fizjoterapeutka dna miednicy kobiet, mężczyzn, dzieci

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, adiunkt AWF Kraków

dr Magdalena Potoczek

Absolwentka studium doktoranckiego AWF Kraków 2016. Absolwentka fizjoterapii AWF Kraków 2009. Adiunkt AWF Kraków na kierunku fizjoterapia. Były wykładowca Krakowskiej Wyższej Szkoły Promcji Zdrowia na kierunku fizjoterapia. W latach 2009-2019 fizjoterapeuta uroginekologiczny i koordynator zespołu fizjoterapeutów w NZOZ Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Na Siemiradzkiego” w Krakowie, w Szkole Rodzenia im. dr J. Beaupre i Ośrodku Medycyny Matczyno-Płodowej w Krakowie. Praca na sali porodowej, sali pooperacyjnej, odcinku patologii ciąży i oddziale położniczym. Fizjoterapeutka uroginekologiczna w wielu prywatnych gabinetach i klinikach krakowskich. Absolwentka kilkudziesięciu kursów, szkoleń i warsztatów z zakresu ginekologii, położnictwa, uroginekologii, proktologii, seksuologii oraz fizjoterapii osob dorosłych i niemowląt. Instruktorka Nordic Walking oraz fitness i Pilates. Założycielka gabinetu Fizjo-Femina oraz firmy Fizjo-Femina Kursy Specjalistyczne.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka manualna

mgr Małgorzata Latoń-Izdebska

Absolewntka Collegium Medicum na kierunku fizjoterapia w 2008 r. Uczestniczka kilkudziesięciu kursów z zakresu technik fizjoterapeutycznych i osteopatycznych w ginekologii i położnictwie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe (krakowskie gabinety fizjoterapii, prywatna praktyka). Prowadzi spotkania i warsztaty odnośnie profilaktyki w obszarze zdrowia intymnego kobiet. Założycielka gabinetów Fizjo-Strefa w Krakowie i Rzeszotarach pod Krakowem.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka czaszkowo-krzyżowa, instruktorka porodu w głębokim relaksie

mgr Joanna Wąsowska

Absolwentka kierunku fizjoterapia AWF Kraków. Absolwentka studiów doktoranckich AWF Kraków. Uczestniczka kilkudziesięciu kursów z zakresu szeroko pojętej fizjoterapii, ze szczególnym uwględnieniem fizjoterapii uroginekologicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne (od 2010 r.: szpital o profilu ginekologiczno – położniczym, krakowskie szkoły rodzenia, prywatna praktyka) oraz dydaktyczne, prowadząc ze studentami fizjoterapii zajęcia na krakowskiej AWF, a także na kierunkach fizjoterapia i położnictwo Wrocławskiej Akdemii Medycznej. Pracuje z pacjentkami bólowymi, w okresie poprzedzającym oraz po operacjach ginekologicznych, z endometriozą, bolesnym miesiączkowaniem, bólami narządu ruchu, z dyspareunią i zaburzeniami seksualnymi, mikcji i defekacji, a także w okresie ciąży, porodu, połogu. Założycielka gabinetu Fizjo-Urogin w Krakowie.
Fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka czaszkowo-krzyżowa, instruktorka porodu w głębokim relaksie

mgr Barbara Forczek-Iwon

Absolwentka fizjoterapii AWF Kraków. Uczestniczka kilkudziesięciu kursów z zakresu fizjoterapii ogólnej i terapii dna miednicy, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie kliniczne (krakowskie ambulatoria, szkoła rodzenia, prywatna praktyka). Prowadzi spotkania i warsztaty odnośnie profilaktyki w zakresie zdrowia intymnego kobiet. Przygotowuje kobiety do porodu nie tylko fizjoterapeutycznie, ale także w nurcie Hypnobirthing, którego jest certyfikowaną instruktorką.

Specjalista fizjoterapii z ponad 25-letnim doświadczeniem

dr Magdalena Drak

Absolwentka wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Fizjoterapia. Specjalista fizjoterapii. Doktor nauk o kulturze fizycznej (2004). Certyfikowana terapeutka metody PNF i koncepcji Bobath.

Od 23 lat specjalizuje się w fizjoterapii pacjentów ze schorzeniami układu nerwowego, zwłaszcza po udarach mózgu, ze szczególnym uwzględnieniem przywracania sprawności w kończynie górnej oraz poprawy i doskonalenia jakości chodu na każdym etapie choroby. Pracuje z pacjentami ze spastycznością i zespołem zaniedbywania stosując metody neurofizjologiczne.

Od 17 lat związana zawodowo z Oddziałem Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, gdzie jest zatrudniona jako specjalista fizjoterapii.

Posiada duże doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentami ze stwardnieniem rozsianym, chorymi po udarach mózgu, z polineuropatiami oraz zespołami pozapiramidowymi- zarówno w stanie ostrym jak przewlekłym. Pracuje z pacjentami znajdującymi się w programach lekowych np. leczenia spastyczności, czy chorych z SM. Terapie prowadzi na oddziale szpitalnym jak i we własnej praktyce fizjoterapeutycznej.

Zawodowo oraz z zamiłowania zajmuje się edukacją w dziedzinie neurorehabilitacji, planowaniem terapii, problemami pacjentów poudarowych, a także rozwiązaniami użytecznymi w pracy z pacjentem.

Pracuje również jako wykładowca w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu, oraz jako adiunkt na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w Zakładzie Fizjoterapii w Neurologii i Pediatrii.

W swoim podejściu do pacjentów łączy wiedzę kliniczną, innowacyjną ortotykę oraz wieloletnią praktykę, aby zmaksymalizować skuteczność i efektywność fizjoterapii neurologicznej.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka dna miednicy kobiet, mężczyzn i dzieci

mgr Natalia Wawszczyk

Fizjoterapeutka specjalizująca się w uroginekologii, proktologii i opiece okołoporodowej oraz zaburzeniach mikcji i defekacji u dzieci. Założycielka i właścicielka warszawskiego centrum fizjoterapii FIZJO PELVI, gdzie wraz z zespołem specjalistek wdraża nowoczesne formy kompleksowej fizjoterapii. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Rehabilitacji ruchowej wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, przez wiele lat była członkiem brytyjskiego stowarzyszenia „Pelvic, Obstetric and Gynaecological Physiotherapy”, gdzie zdobyła gruntowną edukację z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz niemieckiego towarzystwa AG GGUP „ Physio Pelvica”. Zaangażowana w projekty edukacyjne, podnoszące świadomość w obszarze zdrowia kobiet.