Kompleksowa Opieka Fizjoterapeutyczna dla Kobiet

Specjalistyczna opieka i wsparcie w kluczowych momentach życia każdej kobiety

0

Lat Doświadczenia

+ 0

Ukończonych kursów

+ 0

Zadowolonych Pacjentek

0

Autorskich kursów

Magdalena Potoczek

Fizjoterapeutka uroginekologiczna

O mnie

Ekspert Fizjoterapii Kobiecej

Fizjoterapią kobiecą zajmuję się od 2009 r. Mam ponad 10-letnie doświadczenie kliniczne w pracy na bloku operacyjno-porodowym, oddziale położniczym, ginekologicznym oraz patologii ciąży. Również przez 10 lat koordynowałam działalność najstarszej w Polsce szkoły rodzenia.

Od wielu lat pracuję również jako adiunkt w Zakładzie Chorób Wewnętrznych AWF Kraków, gdzie prowadzę ze studentami fizjoterapii przedmioty związane z ginekologią i położnictwem.

Sprawuję opiekę nad kobietą w okresie przygotowania do ciąży, podczas ciąży i w połogu, w okresie przygotowawczym do operacji ginekologicznych oraz pooperacyjnym, prowadzę pacjentki z problemami natury urologicznej, proktologicznej, seksualnej oraz ginekologicznej.

Zajmuję się wspieraniem fizjologicznych funkcji kobiecego ciała bez względu na wiek i etap życia. Pomnażanie potencjału zdrowotnego kobiety, zgłębianie tajemnic działania naszego organizmu i eliminacja szkodliwych dla zdrowia czynników stało się moją pasją życiową.

Posiadam własne doświadczenie, ze wspaniałego, w 100% naturalnego porodu, który odbył się w asyście niesamowitych położnych, w moim domu. Pomogę rozwiać wątpliwości i obawy związane z porodem naturalnym, jak i drogą cesarskiego cięcia. Moim zadaniem jest wsparcie kobiety w każdej podjętej przez nią decyzji.

Fizjoterapia

Oferta

Opieka okołoporodowa

Opieka okołoporodowa

Wsparcie w ciąży, przygotowanie do porodu, opieka w połogu.

Opieka okołooperacyjna

Prehabilitacja i rehabilitacja pooperacyjna w zakresie ginekologii, uroginekologii, proktologii, chirurgii.

Fizjoterapia kobiecych problemów zdrowotnych

Fizjoterapia kobiecych problemów zdrowotnych

W obszarze ginekologii, urologii, uroginekologii, proktologii, seksuologii.

Zakres zawodowy

Główne obszary moich zainteresowań zawodowych

Zajmuję się większością problemów zdrowia kobiecego, jednak te poniższe specjalności są mi szczególnie bliskie.

Miedniczno-genitalny ból i zaburzenia penetracji

Moje główne zawodowe zainteresowania związane są obecnie z problemami dotyczącymi penetracji. Od kilku lat zgłębiam swoją wiedzę przede wszystkim w tej dziedzinie. Do gabinetu zapraszam wszystkie kobiety, które odczuwają lęk, ból, czy brak możliwości penetracji (pochwica, dyspareunia). Nie chodzi tutaj tylko o zaburzenia dotyczące współżycia, ale również trudności w poddaniu się badaniu ginekologicznemu, czy niemożność zastosowania tamponów etc.

Przygotowanie do porodu

Moją kolejną, wielką pasją jest edukacja przedporodowa, oswajanie lęków związanych z porodem naturalnym, budowanie w kobietach wiedzy, siły i kompetencji, ale przede wszystkim pewności siebie i poczucia własnej sprawczości jako rodzącej. Staram się wspierać moje Pacjentki wielotorowo, zwracając uwagę na aspekty zarówno fizyczne, emocjonalne, jak i kulturowe związane z porodem.

Zaburzenia funkcji dolnych dróg moczowych

Kolejny obszar moich zainteresowań zawodowych związany jest z fizjoterapią dysfunkcji dolnych dróg moczowych, a w szczególności pęcherza nadaktywnego (OAB) oraz śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego/zespołu bolesnego pęcherza (IC/PBS). W swojej pracy stosuję najnowszą wiedzę w tym zakresie, którą stale uzupełniam szkoląc się u zagranicznych specjalistów.

Szkolenia

Od 2018 roku Fizjo-Femina prowadzi kursy specjalistyczne, szkolenia i warsztaty stacjonarne skierowane przede wszystkim do studentów fizjoterapii i fizjoterapeutów, a także przedstawicieli innych zawodów medycznych. Wszystkie kursy odbywają się w sali szkoleniowej w miejscowości Nielepice pod Krakowem (gmina Zabierzów).

Dlaczego warto?

Kontakt

Skontaktuj się i poznaj szczegóły

Zapraszam serdecznie do kontaktu, staram się dbać nie tylko o jakość oferowanych usług, ale także o jak najlepszą atmosferę, tak, aby każda kobieta mogła się u mnie poczuć jak najbardziej swobodnie i w pełni komfortowo.